X
تبلیغات
رایتل
فضای سایبر جولانگاه مروجان بی‌اخلاقی - پایگاه جنگ نرم و عملیات روانی سراب
ســـــــراب

تقویم

خدمات و لوگوی دوستان

http://s2.picofile.com/file/7244404187/mobile.png

majoon

عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما AmmarName.ir

ســـــــراب


آمار بازدید

تماس با ما
تعداد نمایش : 51702


61804107240861528418.jpg
61804107240861528418.jpg

61804107240861528418.jpg

61804107240861528418.jpg

فضای سایبر جولانگاه مروجان بی‌اخلاقی

یکشنبه 9 بهمن‌ماه سال 1390, 09:06 ق.ظ نویسنده مدیر پایگاه جنگ نرم سراب | نسخه چاپی | دسته بندی :

فضای سایبر جولانگاه مروجان بی‌اخلاقی

در این مسابقه که به وسیله یکی از نشریات برنامه‌ریزی شده‌است، به بهانه معرفی یک نوع گوشی جدید از یک تولیدکننده گوشی‌های همراه قطعه‌ای از موسیقی های مبتذل را پخش می‌کند.
به گزارش سراب، بی توجهی مسئولان به اولویت های تهدیدات مشخص شده از سوی رهبر انقلاب کماکان ادامه دارد. در آخرین نمونه از نتایج این بی توجهی، شاهد برگزاری یک مسابقه آنلاین هستیم. در این مسابقه که به وسیله یکی از نشریات برنامه ریزی شده است، به بهانه معرفی یک نوع گوشی جدید از یک تولیدکننده گوشی های همراه، قطعه ای از موسیقی های زرد و مبتذل موجود در بازار موسیقی کشور پخش شده و از مخاطب خواسته می شود تا با علامت زدن یک گزینه از چهار گزینه، در این مسابقه شرکت کند.

در توضیح این مسابقه با ادبیاتی جذاب اینگونه درج شده است:

فضای سایبر جولانگاه مروجان بی‌اخلاقی

در این مسابقه که به وسیله یکی از نشریات برنامه‌ریزی شده‌است، به بهانه معرفی یک نوع گوشی جدید از یک تولیدکننده گوشی‌های همراه قطعه‌ای از موسیقی های مبتذل را پخش می‌کند.
به گزارش سراب، بی توجهی مسئولان به اولویت های تهدیدات مشخص شده از سوی رهبر انقلاب کماکان ادامه دارد. در آخرین نمونه از نتایج این بی توجهی، شاهد برگزاری یک مسابقه آنلاین هستیم. در این مسابقه که به وسیله یکی از نشریات برنامه ریزی شده است، به بهانه معرفی یک نوع گوشی جدید از یک تولیدکننده گوشی های همراه، قطعه ای از موسیقی های زرد و مبتذل موجود در بازار موسیقی کشور پخش شده و از مخاطب خواسته می شود تا با علامت زدن یک گزینه از چهار گزینه، در این مسابقه شرکت کند.

در توضیح این مسابقه با ادبیاتی جذاب اینگونه درج شده است:

20 روز، 20 سوال!
به اولین دوره از مسابقه‌ بزرگ و زنده‌ موسیقی پاپ ایران خوش اومدین! این مسابقه که از طرف سونی‌اریکسون با همکاری مجله‌ چلچراغ برگزار می‌شه، روز به روز دانش موسیقی پاپ شما رو محک می‌زنه و بعد از بیست روز، شما می‌تونید برنده‌ شایسته‌ جایزه‌ بزرگ مسابقه باشین...

جایزه چیه؟
هزینه‌ سفر دوبی! نفر اولِ مسابقه برنده‌ هزینه‌ سفر به دوبی برای چهار شب و پنج روز با یک همراه می‌شه. بازم هست! هشت نفر دیگه هم جایزه می‌گیرن. هر کدوم یک گوشی سونی اریکسون مدل !Live with Walkman چی بهتر از این؟ برای شرکت کردن توی مسابقه چی کار کنم؟ کافیه که ثبت نام کنید، بیست روز به این‌جا سر بزنید و هر روز به یکی از سوال‌های چهار گزینه‌ای جواب بدید؛ همین و تمام!

در ضمن با دعوت از دوستان‌تون برای شرکت توی مسابقه، شانس شما برای برنده شدن بیش‌تر می‌شه. چطوری؟ بعد از ثبت نام و وارد شدن به سایت، می‌تونید به صفحه‌ "دعوت از دوستان" برین و ایمیل دوستان‌تون رو در محلی که مشخص شده وارد کنید. هر چه تعداد بیش‌تری از دوستان‌تون از طریق شما در مسابقه ثبت‌نام کنن، امتیاز بیش‌تری برای شما ثبت می‌شه. برنده‌ نهایی کسیه که علاوه بر جواب دادن به همه‌ سوال‌ها، امتیاز بیش‌تری هم کسب کرده باشه.


در پایگاه برگزاری این مسابقه، در سوال 15 چنین درج شده است: در ترانه‌ای که بخشی از آن را می‌شنوید، خواننده‌ محترم نگران چه چیزی است؟

فراموش شدن قرارهای عاشقانه‌اش با یار گرامی؟
فروش قلب به وسیله یار گرامی به دیگری ؟
شکسته شدن آینه‌ عشق یار گرامی؟
خوابیدن شخص دیگری روی تخت خواب او و یار گرامی؟

در سوال 13 با معرفی "الگوهای نسل جوان ما!* اینچنین درج شده است:


کدام خواننده به الگوی خود نزدیک‌تر است؟


خشایار اعتمادی؟ مجتبی کبیری؟ قاسم افشار؟ هیچ کدام، این سه نفر خود الگوی جوانان هستند.

در سوال روز دهم، بدون نیاز به استفاده از آزمایش DNA و استفاده از بررسی نامی آلبوم برای تشخیص ارتباط فرزند با پدر تاکید شده است:


اگر بخواهیم به‌جای آزمایش DNA، از روی نام آلبوم قضاوت کنیم، کدام خواننده‌ زیر بیش‌تر بچه‌ پدرش است؟


همایون شجریان؟ احسان خواجه امیری؟ علیرضا قمیشی؟ کاوه یغمایی؟

در سوال روز ششم پرسیده شده است که بر اساس ترانه‌ای که بخشی از موسیقی آن را می‌شنوید، شب‌های عشق رنگ کدام یک
از ترکیب‌های زیر است؟

قرمز و آبی؟ زرد و آبی؟ زرد و قرمز؟ قرمز و سبز؟

در سوال روز پنجم پرسیده شده است که : در ویدئو کلیپی که بخشی از آن را می‌بینید چه چیزی خوابیده؟

برق عشق؟ غصه‌ها؟ آرامش؟ چیزی نخوابیده؟

در سوال روز اول، با درج قسمتی از یک کلیپ موسیقی مبتذل مشهور که متاسفانه در سکوت عجیب مسئولان در یکی از کافه های شهر تهران تولید و فیلمبرداری شده است ، پرسیده می شود:

در ویدئویی که بخشی از آن را می‌بینید به کدام حیوان هیچ اشاره‌ای نشده است؟

جوجه؟ گراز؟ کبوتر؟ شتر؟

متاسفانه بی‌توجهی به اقدامات مبتذل در جامعه خصوصا فضای اینترنت فارسی هر روز ابعاد جدی‌تری به خود می‌گیرد و موجب جری‌تر شدن روز افزون فعالانی می شود که قصدی برای رعایت حریم های قانونی و شرعی ندارند و مسئولان محترم در نهادهای مختلف توجه به امور فرهنگی و اجتماعی را از اولویت های ماموریتی خود نمی دانند.

همچنین رشد روز افزون افرادی که با عنوان عکاس اقدام به انتشار تضاویر بی حجاب، نیمه عریان و کاملا عریان برخی افراد به عنوان مدل کرده و نام آن را نیز هنر عکاسی می گذارند و مشخصات خود برای جلب مشتری! را نیز درج نموده اند از نمونه این مسائل است و می توان گفت لااقل یکصد نفر در این زمینه مشغول به کار و فعالیت مجرمانه در تهران هستند که به جز برخورد بسیار محدود و ضعیف با برخی از آنها که مربوط به مدتها پیش بوده است، اقدام دیگری از سوی مسئولان امر صورت نگرفته و سیر صعودی رشد تعداد این افراد و جری تر شدن آنان ادامه دارد.

در این فضا است که از حتی تولید فیلم های سینمایی غیر مجاز مانند فیلم "تهران من حراج" در خیابان های تهران بدون اخذ کوچکترین مجوز از مسئولان نباید تعجب کرد. زیرا می توان در خیابان های شهر تهران و در اماکن عمومی مرتکب تولید کلیپ های مبتذل و غیرمجاز متعدد شد و از چیزی هم نگران نبود.

این درحالیست که "رهبر انقلاب" در سخنرانی مردادماه 90 در حضور مسئولان نظام اسلامی، با فهرست کردن تعدادی از تهدیدات متوجه جامعه ایران اسلامی، آن ها را به عنوان اولویت اقدامات پدافندی و آفندی خودی تعیین فرمودند.
 
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رؤسای قوای مجریه، مقننه و قضائیه، رئیس مجلس خبرگان،‌ اعضای هیئت وزیران، نمایندگان مجلس، مسئولان دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف، ائمه‌ جمعه و نمایندگان ولی‌فقیه در استان‌ها و فرماندهان ارشد نیروهای مسلح، در سخنان بسیار مهمی با اشاره به شرایط بسیار فوق‌العاده و بی‌سابقه‌ منطقه و جهان، به تبیین شرایط و جایگاه فعلی کشور با درنظرگرفتن نقاط قوت و ضعف پرداختند و تاکید کردند غلبه دادن نگاه مثبت، بدون دیدن نقطه‌ى منفى، این هم گمراه کننده است؛ موجب یک رضایتى در انسان می‌شود که احیاناً این رضایت، رضایت کاذب است؛ این هم درست نیست. نقاط منفى را هم باید در کنار نقاط مثبت دید. این کار را کشور و نظام توانسته انجام بدهد، این کار را نتوانسته انجام بدهد؛ این دو تا را در کنار هم ببینیم. بنابراین اگر بخواهیم اوضاع کشور را درست به دست بیاوریم، باید نقاط منفى و نقاط مثبت را در کنار هم مشاهده کنیم.
 
ایشان در ادامه با برشمردن برخی از نقاط ضعف که بایستی به عنوان اولویت‌های کاری مسئولان نظام مورد توجه قرار گیرد فرمودند: «رواج فرهنگ اسراف و تجمل‌گرائى در جامعه، رشد یا عدم توقف میل به خشونت در برخى از بدنه‌ جوان کشور، مضر است. ما فیلم‌هایى پخش می‌کنیم که خود آن کسانى که سازنده‌ این فیلم‌ها هستند، به خودشان هشدار می‌دهند و می‌خواهند خطر این فیلم‌ها را که تولید خشونت در جامعه است، متوقف کنند؛ ولى ما حالا داریم این‌ها را منتشر می‌کنیم! این‌ها مضر است...در زمینه‌ فرهنگ، اخلاق عمومى و عدم رواج فضائل اخلاقى، مشکلاتى داریم... یک نقشه، تباه کردن نسل جوان است. ما در این خصوص تا حالا مقابله‌ درستى نداشته‌ایم و موفق نشده‌ایم. همچنین مواد مخدر صنعتى و تهییج غریزه‌ جنسى و از این چیزها.


امروز می توان گفت عرصه وب سایت‌های تفریحی کشور مملو از بیش از دویست پایگاه اینترنتی است که به شکل دائمی در حال دامن زدن به آلودگی‌های مختلف و برای نمونه پخش فیلم های مروجه شهوت و غصب هستند که با وجود شفاف بودن مبانی قانونی و شرعی ضرورت مبارز با این موارد، مسئولان محترم تنها به فیلتر نمودن آدرس‌های اینترنتی پایگاه‌های مذکور اکتفا کرده و برخی از این پایگاه‌ها با اصرار بر ادامه فعالیت مجرمانه خود به ثبت دامنه‌های پشت سر هم ادامه داده و برخی تا بیست دامنه پشت سر هم را پس از فیلترشدن‌های پیاپی استفاده کرده اند و در این میان، مسئولان قضایی، انتظامی و امنیتی، تنها نظاره‌گر این میدان هستند و به جز برخوردهای موردی و دانه ای با برخی از این پایگاه‌ها، اثری از یک اقدام فراگیر همچون پروژه مهم و موفق "گرداب" در برخورد با این مجرمان که امروز با مشخصات اصلی خود و با شماره حساب‌های ایرانی و شماره تلفن‌های ایرانی به تجارت و کسب درآمد نامشروع و اشاعه فحشا در جامعه مشغولند، وجود ندارد.

با این حساب، از وقوع موارد اینگونه به وسیله عناصری رسانه‌ای که از قدیم الایام مروجان لیبرالیزم اخلاقی بوده و محمل سازماندهی عناصر میدانی اغتشاشات خیابانی هم بوده‌اند هم انتظاری نیست که حریم‌های اخلاقی و شرعی انقلاب اسلامی برای آن‌ها کوچکترین اهمیتی داشته باشد. اما از نیروی انتظامی و دادستانی و دستگاه‌های امنیتی و سایر مسئولان محترمی که با خیالی آسوده از کنار این مسائل گذشته و آنها را اولویت ماموریت‌های خود نمی دانند هم نباید درخواست کرد تا به مسئولیت قانونی خویش عمل کنند؟

منبع: مشرق


 ابزارهای زیبا سازی برای سایت و وبلاگ
این صفحه را به اشتراک بگذارید
 ابزارهای زیبا سازی برای سایت و وبلاگ.:: آخرین مطالب ::.

اینهم از سجده گاه اهل بدعت(سجده بر پشت نمازگزار جلویی) - ( شنبه 14 بهمن‌ماه سال 1391 )
وحدت - ( شنبه 14 بهمن‌ماه سال 1391 )
رهبر محبوب خلق از سفر آید - ( جمعه 13 بهمن‌ماه سال 1391 )
فیلتر شکن صد در صد تضمینی! - ( دوشنبه 9 بهمن‌ماه سال 1391 )
نوشــابه یا خونــابه...؟ - ( یکشنبه 8 بهمن‌ماه سال 1391 )
با امام خامنه ای به کربلا می آییم - ( پنج‌شنبه 5 بهمن‌ماه سال 1391 )
کلامی تأمّل برانگیز از مادر شهیدان بیات سرمدی در مورد شهادت+عکس - ( چهارشنبه 4 بهمن‌ماه سال 1391 )
تاثیرات بازی‌های رایانه‌ای بر مغز انسان + اینفوگرافیک - ( چهارشنبه 4 بهمن‌ماه سال 1391 )
اجلاس سران عدم تعهد در تهران - ( شنبه 11 شهریور‌ماه سال 1391 )
المپیک سیاسی ایران 2012 - ( شنبه 11 شهریور‌ماه سال 1391 )
هفته دولت - ( یکشنبه 5 شهریور‌ماه سال 1391 )
حقوق بشر آمریکایی - ( چهارشنبه 1 شهریور‌ماه سال 1391 )
خون چه باشد؟؟ برای هموطن جان میدهیم - ( پنج‌شنبه 26 مرداد‌ماه سال 1391 )
نقش سازمان سیا در تعیین مناصب مقامات سعودی - ( پنج‌شنبه 26 مرداد‌ماه سال 1391 )
نفس مطمئنه - ( پنج‌شنبه 26 مرداد‌ماه سال 1391 )